Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Autodestrukcja II. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze”

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej odsłonie ogólnopolskiej konferencji naukowej Autodestrukcja II. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze, która odbędzie się 9 i 10 kwietnia 2019 roku w Warszawie. Organizowane przez Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Suicydologicznym wydarzenie poświęcone będzie, podobnie jak w zeszłym roku, szeroko pojmowanym sytuacjom granicznym, ze szczególnym naciskiem położonym na zagadnienie samobójstwa jako problemu kulturowego.
Pierwsza edycja konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem, które ostatecznie wymusiło zorganizowanie dodatkowego, trzeciego dnia obrad w ramach wydarzenia towarzyszącego. Celem kolejnej edycji jest ponownie zgromadzenie perspektyw przedstawicieli różnych dyscyplin, a przez to stworzenie przestrzeni międzyobszarowej dyskusji na temat problemu autodestrukcji, skłonienie słuchaczy do refleksji i poszerzenie ich wiedzy w tej jakże ważnej gałęzi współczesnej nauki, jaką jest suicydologia.